Co w sumie trzeba sądzić o Unii Europejskiej?

Obecna kondycja UE
Choć Unia Europejska jest w kryzysie, to jednak wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokół siebie wiele bogatych państw. Ciągle UE jest federacją niesamowicie zamożnych państw.
Naturalnie nie wszystkie są bardzo zamożne, ale w porównaniu z choćby większości państw w Azji, to tak czy siak UE to potęga. I chociaż ostatnio wolno się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to musimy mieć na uwadze, że to ciągle Chiny gonią nasz kontynent. Chociaż oczywiście naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE to idealna organizacja. Według mnie UE to świetny pomysł – nawet po złączeniu i tak jesteśmy mniejsi, niż Chiny bądź Indie, więc wyłącznie jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki właśnie biurokracji, Chiny i inne potęgi – lub aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz ciężko jednoznacznie powiedzieć czy np. problem bezrobocia, szczególnie wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Może Europę czeka los chociażby Włoch, czyli co prawda zamożnego kraju, który jednakże ma wielkie problemy z funkcjonowaniem? Trudno jednoznacznie rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog ujsm.pl

Comments are closed.

Co w sumie trzeba s

Obecna kondycja UE Choć Unia Europejska jest w kryzysie, to jednak ...

W jaki sposób wybra

Kultowe gry komputerowe Żaden gracz nie dziwi się dojrzewającej sprzedaży najróżniejszych ...

Pociąg - doskonały

Co robić, jeżeli nie mamy pieniędzy na podróżowanie? Pieniądze to na ...

Budownictwo

Współczesne czasy wybitnie trudno jest nazwać przyjaznymi, przede wszystkim, że ...

Czemu warto stosowa

Naturalne kosmetyki i suplementy - dlaczego warto ich używać Minione lata ...